Wizyta u diabetologa z NFZ i prywatnie
Na pierwszą wizytę warto zabrać ze sobą wszystkie dotychczasowe wypisy szpitalne, wyniki diagnostyczne, TK, MR, RTG, badania laboratoryjne i inne informacje na temat stanu zdrowia o ile występują.
Zanim odbędzie się pierwsza wizyta u lekarza, każdy pacjent trafia początkowo pod opiekę personelu pielęgniarskiego, który przeprowadza z pacjentem wywiad na temat objawów wystąpienia cukrzycy, czynników środowiskowych czy innych chorób współistniejących. Następnie pacjent jest ważony, mierzony, badamy poziom cukru we krwi glukometrem, mierzymy ciśnienie tętnicze krwi, wykonujemy inne badania wstępne specjalistyczne takie jak np. HbA1c.
Po zebraniu pełnych danych, pacjent udaje się do lekarza na pierwszą wizytę. Lekarz bada pacjenta pod kątem występowania ewentualnych powikłań cukrzycowych takich jak, stopa cukrzycowa, neuropatia, retinopatia i inne.
W zależności od typu cukrzycy i jej zaawansowania lekarz zleca specjalistyczne badania, kieruje na konsultacje specjalistyczne, kieruje do dietetyka czy psychologa.
Wszystkie badania wykonujemy w naszej placówce, również wszystkie konsultacje odbywają się na miejscu.
Po wizycie lekarskiej, lub w jej trakcie pacjent przechodzi szkolenie w zakresie korzystania z glukometru, pióra insulinowego „PENu”, otrzymuje materiały edukacyjne na temat diety, wymienników węglowodanowych oraz inne materiały szkoleniowe.
Prosimy pamiętać aby dostarczyć skierowanie do 14 dni od momentu wpisania na kolejkę oczekujących z NFZ. Brak skierowania, lub jego niedostarczenie w terminie 14 dni skutkuje skreśleniem z listy oczekujących.